پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1397صفحه اول روزنامه های امروز

حلول ماه پر خیر وبرکت شعبان بر هموطنان مبارک باد


تير خلاص به دولت پنهان! «دولت پنهان نوعي مافياي سياسي است و زماني ظهور مي‌كند كه فرد يا افرادي «از درون دولت» و با استفاده از امكانات دولتي، به‌صورت غيرقانوني وارد عمل شوند.

تاریخ مطلب: 18 دی 1395«دولت پنهان نوعي مافياي سياسي است و زماني ظهور مي‌كند كه فرد يا افرادي «از درون دولت» و با استفاده از امكانات دولتي، به‌صورت غيرقانوني وارد عمل شوند.

دولت پنهان، دولتي بالفعل اما مخفي است كه با استفاده از امكانات دولتي با هويتي مجهول در تشكيلات رسمي، به‌گونه‌اي سازمان‌يافته و براي مقاصدي غير از منافع ملي در حال فعاليت است» اما دولت پنهان مي‌تواند از نيروهاي بيرون دولت هم شكل گرفته و فعال باشد. مدت‌هاست كه كمتر مي‌توان منكر شيطنت‌هاي دولت پنهان در مسير خدشه به محبوبيت دولت روحاني شد؛ دولت پنهاني كه در بخش‌هاي مختلف سازماندهي شده و هر بخشي برنامه‌اي براي سياه‌نمايي درباره عملكرد روحاني و سياست‌هاي وزارتخانه‌هاي او دارد. روش كار دولت پنهان چنين است كه زمان زيادي را براي بررسي اموری مي‌كند كه در وزارتخانه‌ها در حال بررسي و اجراست و پس از آن موضوعي را تبديل به بهانه‌اي براي اظهارنظر مي‌كند. البته آنها کمتر خود را به عنوان مخالف معرفی می‌کنند، بلكه بیشتر چهره دلسوز دولت و مردم به خود می‌گیرند و اين‌گونه القا مي‌كنند كه درصدد رفع كاستي‌ها هستند! به عنوان نمونه در بحث آموزش و پرورش فروريختن ديواري بر سر دانش‌آموزان را چنان بزرگ مي‌كنند كه گويي وزير به اختيار خود عامل خراب شدن ديوار بوده است! پس از آن هم با ريختن اشك تمساح براي خانواده دانش‌آموزان چنين نتيجه مي‌گيرند كه دانش آشتياني توانايي اداره وزارت آموزش و پرورش را ندارد؛ پس بايد استيضاح شود! يا درباره وزارت راه بهانه مشابهي را پيدا مي‌كنند و برخورد دو قطار به عنوان نشانه بي‌كفايتي آخوندي معرفي مي‌شود!

جالب اينجاست آنها در عين اينكه خود را متخصص آموزش و پرورش يا موضوعات وزارت راه مي‌دانند، تنها راهكاري كه ارائه مي‌دهند، حذف وزراست، چرا كه به‌خوبي آگاه هستند اين موضوع آرامش كابينه را بر هم خواهد زد و فكر رئيس‌جمهور را به خود مشغول مي‌كند! به نظر مي‌رسد برخي از اعضاي اين دولت پنهان در ارتباط تنگاتنگ با برخي نمايندگان مجلس هم هستند و پروژه‌هایي هم براي آنها تعريف مي‌كنند كه مكمل تحقق اهدافشان است؛ البته پس ازانتخابات مجلس در سال ۹۴بسياري از نيروهاي اعضاي دولت پنهان از گردونه اجراي این پروژه‌ها خارج شدند. بي‌شك هدف دولت پنهان رسيدن به قدرت غيرپنهان و علني است كه اين مهم جز با خدشه به محبوبيت روحاني و دولت او محقق نخواهد شد. تمام تلاش اعضاي دولت پنهان معطوف به انتخابات ۹۶ است و هر چه زمان به ارديبهشت يعني موعد برگزاري انتخابات رياست‌جمهوري ۹۶ نزديك‌تر مي‌شود، اضافه‌كاري اعضاي اين دولت افزايش پيدا مي‌كند.

ناكامي در اختلاف‌افكني‌ميان روحاني‌واصلاح‌طلبان

سيبل هجمه دولت پنهان حسن روحاني است و آنها مدت‌هاست هدف خود را رواج شايعات بي‌اساس درباره رئيس‌جمهور يازدهم قرار داده‌اند كه كانديداي انتخابات دوازهم است. «ردصلاحيت روحاني» از آن جمله شایعات است. جالب آنجاست كه آنان سكوت روحاني در يك برنامه تلويزیوني در پاسخ به سوالي درباره حضورش درانتخابات ارديبهشت را اين‌گونه تعبير و القا مي‌كنند كه او از ردصلاحيت خود آگاه است. بنابراين ترجيح مي‌دهد سخني نگويد. القاي چنين موضوع بي‌اساسي در ذهن آنها اين نتيجه را دارد كه مردم تا زمان برگزاري انتخابات به كانديدايي جز روحاني فكر مي‌كنند و نام او به تدريج از دايره انتخابات در ذهن جامعه حذف خواهد شد كه تصوري باطل است و نتيجه‌اي نخواهد داشت. ترفند ديگر اعضاي دولت پنهان ايجاد اختلاف ميان اصلاح‌طلبان و روحاني است، چنان كه هر از چندگاهي با انتشار مطالب كذبي مانند حمايت مشروط اصلاح‌طلبان از روحاني يا معرفي كانديداي موازي از سوي رقيب اصولگرايان درصدد آن هستند كه كدورت و اختلافي ميان روحاني با اصلاح‌طلبان ايجاد كنند، اما جامعه هوشيارتر از آن است كه فريب اين ترفند نخ‌نماشده را بخورد.

حميدرضا جلايي‌پور، فعال سياسي اصلاح‌طلب اين‌گونه به اين موضوع پرداخته است: «روحاني عملكرد سياسي، اقتصادي و فرهنگي خوبي داشته است. لذا اصلاح‌طلبان از روي ناچاري از روحاني دفاع نمي‌كنند، بلكه او را شايسته اين سمت مي‌دانند.» جلایی‌پور همچنين تاكيد كرده است:«اصلاح‌طلبان با دفاع از روحاني در جريان انتخابات پايگاه اجتماعي خود را تقويت مي‌كنند، او را وسط صحنه انتخابات و در برابر شگردهاي دولت پنهان تنها نمي‌گذارند.» در اين ميان برخي از نوچه‌هاي اعضاي دولت پنهان سعي در القاي عقب‌نشيني اصلاح‌طلبان از مواضع و شعارهاي خود به دليل حمايت از روحاني دارند تا نوعي احساس شرمندگي در حاميان جريان اصلاحات به خاطر پيروي ازبزرگان اين طيف در حمايت از روحاني ايجاد كنند كه دراين‌باره هم جلايي‌پور عنوان داشته است:«مردم مي‌دانند اصلاح‌طلبان حتي يك قدم هم عقب ننشسته‌اند، به اين علت كه حداقلي شدن مطالبات اصلاح‌طلبان مربوط به شرايط ناشي از اقدامات دولت پنهان است و نه بي‌غيرتي اصلاح‌طلبان» كه نمونه آن لغو سخنراني‌هاي اصلاح‌طلبان است، يعني دولت پنهان با استفاده از ابزارهايي كه در اختيار دارد، مانع سخنراني اصلاح‌طلبان مي‌شود و چنين القا مي‌كند كه اين مانع‌تراشي ناشي از ناكارآمدي دولت روحاني است!

در نهايت...

در نهايت بايد اذعان داشت دولت پنهان توهم حيات دارد و واقعيت آن است كه مدت‌هاست با هوشياري جامعه اين دولت نقابدار، فشل و ناكارآمد شده است. تولد دولت پنهان در سال ۹۲ و نيمه‌جان شدن آن در۹۴ بود و تير خلاص هم در ارديبهشت ۹۶ با راي بيش از سال ۹۲ به روحاني به مغز دولت پنهان اصابت خواهد كرد. دولت پنهان اكنون با تنفس مصنوعي تحرك دارد و نقاب بر صورت آنان ديگر دليلي بر پنهان ماندن چهره‌هايشان نيست، چرا كه ملت نشان دادند روحاني بيش از آنچه انتظار بود، خوب عمل كرده است و بار ديگر براي چهار سال ديگر او را لايق جلوس بر كرسي رياست‌جمهوري مي‌بينند.


Copyright © 2013-16 ahad-esmaeili.ir all rights reserved.
Designed by: EasySoft.ir